nacburo (nacburo) wrote,
nacburo
nacburo

Два скандальні закони «про диктатуру» — у Раді відроджуються тенденції часів Януковича

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

dictatorship-stop

 

Правозахисники закликали нардепів відхилити тоталітарні законопроекти, повідомляє sprotiv.org.

Громадська платформа «Реанімаційний пакет реформ» закликає нардепів відхилити два скандальні законопроекти як такі, що встановлюють диктатуру партійних вождів.

Про це йдеться у заяві «Реанімаційного пакету реформ», яку поширив у своєму блозі на «Українські правді» експерт з питань адвокації «РПР», член правління Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.

«Законопроекти #3693 та #3700 фактично роблять з депутатів німих натискачів кнопок та виконавців волі парткерівництва. Після ухвалення відповідних законопроектів, парламентські дискусії стануть фактичною формальністю, а процеси реформ ухвалення державної політики опиняться в руках десятка народних обранців», — ідеться в заяві.

При цьому активісти наголошують, що авторами цих ініціатив є керівники фракцій коаліції «Європейська Україна». «Намагання встановити диктатуру партійних лідерів не має нічого спільно з поняттям партійної дисципліни в європейському розумінні, а той тиск, який здійснюється на депутатів з вимогою прийняти в цілому законопроект 3693 та включити на розгляд 3700 вказує, що відроджуються негативні тенденції часів Януковича», — наголосили в РПР.

У грудні 2015 року у Верховній Раді намагалися провести закон, який противники називають «про диктатуру партії», а прихильники – «про зрадників партії».  Зазначеним законопроектом №3700 вносяться зміни до частини 7 статті 58 закону «Про вибори народних депутатів України», які надавав би лідерам партій право виключати кандидатів зі своїх списків вже після оголошення результатів виборів. Таким чином, він вводить в Україні імперативний мандат — правило, згідно з яким депутат стає рабом для олігархів — власників партій.

Tags: Порошенко Петро
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author