nacburo (nacburo) wrote,
nacburo
nacburo

Печерський суд не дозволяє заочно засудити втікача-казнокрада Сергія Арбузова

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

Arbuzov-simiya1

 

Печерський суд Києва не дозволяє заочно засудити екс-голову НБУ Сергія Арбузова, повідомляє sprotiv.org.

За інформацією Генпрокуратури, столичні судді навмисно затягують розгляд відповідного клопотання.

Його звинувачують у розтраті державних коштів на суму близько 220 мільйонів гривень. За даними слідства, у латвійських банках зарештовані рахунки підприємств, які пов’язані з Арбузовим. Загальна сума знайдених грошей більше 49-ти мільйонів доларів. З червня цього року Сергій Арбузов перебуває у міжнародному розшуку. Натомість адвокати високопосадовця-втікача переконують — ніяких арештованих рахунків і доказів провини їхнього підзахисного у слідства немає.

«Відповіді, які ми отримали від МВС, ради присяжних приставів, а також банків свідчить про те, що і арешту, і рахунків фізично немає», — сказав прес-секретар Арбузова Олександр Кутерещин.

Нагадаємо, що раніше Генеральна прокуратура Україна відкрила справу щодо незаконного збагачення екс-віце-прем’єра Сергія Арбузова.

Під час досудового розслідування встановлено, що Арбузов, перебуваючи в 2010 – 2013 роках на посаді голови Національного банку, задекларував за 2011 рік дохід у розмірі 2,046 млн грн, а вклав у банки 2,131 млн грн.

Слідство додатково з’ясувало, що на власні рахунки в Укрбізнесбанку в 2011 році колишній топ-чиновник вніс більшу суму, ніж задекларував: 156,078 тис. євро (в еквіваленті на гривню станом на 1 січня 2012 року – 1,56 млн грн), 57,181 тис. доларів (в еквіваленті на гривню станом на 1 січня 2012 року – 428,6 тис. грн) і 666,4 тис. гривень, що в цілому становить 2,655 млн грн.

Таким чином, суми задекларованих доходів Арбузова не відповідають обсягам фінансових операцій.

У зв’язку з цим суд надав Генпрокуратурі доступ до оригіналу особистої справи першого віце-прем’єра Арбузова, який зберігається в Кабінеті міністрів.

Tags: Генпрокуратура
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author