nacburo (nacburo) wrote,
nacburo
nacburo

У Швейцарії відкрили справу на мафіозі Сергія Курченка

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

Kurchenko-rozhuk1-300x204

Швейцарія відкрила кримінальну справу проти одіозного олігарха часів Януковича Сергія Курченка.

Про це стало відомо з ухвали Печерського райсуду, пише видання «Перша інстанція».

Суд задовольнив клопотання ГПУ про доступ до рахунків швейцарської компанії «Elbrus SA» в банку «Credit Suisse» у Цюриху, що має допомогти прокуратурі у розслідуванні злочинів групи Курченка.

З клопотання ГПУ стало відомо, що Федеральна прокуратура Швейцарії зараз розслідує справу проти Курченка за відмивання грошей через «Vetek Gas Trading & Supply SA» і «Vetek Trading SA».

Крім того, швейцарські слідчі знайшли ще одну місцеву компанію, тісно пов’язану з Курченком – «Elbrus SA», до рахунків якої суд і дав доступ ГПУ.

Слідство звинувачує Курченко в тому, що він у 2009—2013 роках заволодів великими обсягами державного скрапленого газу, який закуповував за пільговою ціною, а продавав за ринковою.

У ГПУ підрахували, що інтересам держави дії Курченка завдали збитку на суму понад 1 млрд. гривень.

У кримінальному провадженні сказано, що шість років тому Курченко вступив у змову з високопоставленими чиновниками, «в тому числі держслужбовцями, посади яких віднесено до 1-3 категорій посад», які забезпечували постачання завищеного обсягу газу для продажу на спецаукціонах, нібито для потреб населення за пільговими цінами.

Курченко через підконтрольні йому структури продавав «пільговий газ» за ринковими цінами і легалізовував прибуток через «Брокбізнесбанк» і «Реал Банк».

Як відомо, Курченко закидають заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

Він оголошений в розшук, включений в міжнародний санкційний список, а частина його активів вже заарештовані, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Tags: Брокбизнесбанк
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author