nacburo (nacburo) wrote,
nacburo
nacburo

Тимошенко виявилася крутішою за мафіозі Аль Капоне

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

За даними розслідування СБУ, загалом очолювана Юлією Тимошенко компанія «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ) завдала державі збитків на понад 30 млн грн, а особисто Тимошенко не сплатила понад 681 тис. грн податків, пише газета «КоммерсантЪ-Україна» з посиланням на текст обвинувального висновку.

Майже п’ята частина документа, який нараховує більше 100 сторінок, є переліком покупок і витрат Тимошенко, податки з яких не сплачені. «Ухиляння від податків особисто Тимошенко може стати її головним звинуваченням і тим, що сприйме Захід. Варто згадати історію. Аль Капоне адже постав перед правосуддям не через те, що був гангстером, а тому, що ухилявся від податків», — зазначило джерело в Генпрокуратурі.

За допомогою документів звітності, вилучених з московських готелів та бутиків, слідство встановило детальні описи покупок та інших витрат Тимошенко. В основному вони пов’язані з одягом – як жіночим, так і чоловічим.

Так, 28 травня 1996 року в московському магазині «Пасаж» були придбані чорно-білі брюки вартістю 224 долари 10 центів, чорне боді та білі брюки за такою ж вартістю і білий светр за 314,10 доларів. Зафіксовані також покупки в московських магазинах «Пасаж Ніна Річчі» на суму 4904 долари, «Совмехкастория», де 18 січня 1995 року було куплено норкове пальто за 3950 доларів, 23 листопада 1995 року — ще два норкових пальта вартістю 5500 і 4300 доларів і 17 лютого 1997 року — песцевий жакет за 2100 доларів.

Серед доказів наводяться і рахунки за оплату готелів, з яких випливає, що в середині 1990-х років, приїжджаючи до Москви, Тимошенко найчастіше зупинялася в готелях «Національ» і «Балчуг Кемпінські», вартість проживання в яких іноді сягала майже 30 тис. доларів за дві доби.

Тимошенко підтвердила, що могла використовувати корпоративну карту компанії Somolli Enterprises Limited, будучи вже народним депутатом, і пояснила, що це могло відбуватися «якийсь час, приблизно протягом року після того, як вона стала народним депутатом, оскільки в цей час вона завершувала свою роботу в бізнесі».

При цьому головним доказом того, що Юлія Тимошенко ухилялася від сплати податків, є її декларації про доходи в період з 1997 по 2000 рік, які були вилучені слідством у податкової інспекції Жовтневого району Дніпропетровська. Так, згідно з документами, в 1998 році Тимошенко отримала близько 7,5 тис. грн доходу за місцем основної роботи — у Верховній раді. У розділах, присвячених доходам, отриманим не за місцем основної роботи, від підприємницької діяльності, а також за кордоном, стоять прочерки.

Аналогічним чином заповнена і декларація за 1999 рік: дохід становив більше 10,5 тис. грн, а в графах, що стосуються інших доходів, знову стояли прочерки.

Перелік витрат Тимошенко в обвинувальному висновку займає більше 20 сторінок. Екс-прем’єра вже порівнюють з Аль Капоне.

Tags: Тимошенко Юлія, Тимошенко., Юлія Тимошенко
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author