?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Flag Next Entry
Ланьо Михайло Іванович. Досьє та компромат
nacburo, національне бюро розслідувань, нацбюро
nacburo

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

Lanyo-Mihailo1

Народний депутат України VII, VIII (з 2014 р.) скликання, член групи «Воля народу» (з 2014 р.), член Комітету з питань запобігання і протидії корупції (з 2014 р.), член партії регіонів.
Народився 17 листопада 1964 року у с . Куштановиця Закарпатської області. У 2003 році закінчив  економічний факультет Ужгородського державного інституту інформатики, економіки і права.

Кар’єра

У 1996—2003 рр. — президент ФК «Приладист».

У 2004—2006 рр. — президент ФК «Підгоряни». З 2006 року став Головою Федерації футболу Закарпаття.

З 2007 року увійшов до складу виконкому ФФУ. У 2002—2006 рр. — депутат Мукачівської міськради.

У 2003 році був обраний депутатом Закарпатської облради ( до 2012 р.). У 2012—2014 рр. – народний депутат України VII  скликання  від партії регіонів.

Член Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (з 2012 р.).

На час виборів: віце-президент ТОВ «Універсал-М».

Восени 2014 року був обраний народним депутатом  України VIII  скликання.

Член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Компромат

Як зазначалось в ЗМІ, Михайло Ланьо належав до членів злочинних угруповань. Мав кличку «Блюк».  На початку 2000-х прийшов  у місцеву владу Закарпаття. За повідомленням ЗМІ,  раніше був судимий за статтею 117 КК України («згвалтування»), очолював найпотужніше в регіоні організоване злочинне угруповання. За даними ЗМІ, Михайло Ланьо, зокрема, мав відношення до місцевої наркоіндустрії: виробництво «первинтину», завезення з-за кордону кокаїну і «екстазі», нелегальних поставок алкоголю та інш.

У 1998 році був затриманий за підозрою у вбивстві кримінального авторитета Івана Вінера, якого знайшли застреленим у власному автомобілі. Проте по закінченню трьох місяців Михайла Ланьо випустили. До звільнення реального підозрюваного, як повідомляється у ЗМІ, мав відношення, на той час начальник Мукачівського міського відділення міліції Віктор Іванович Чепак, кум Віктора Балоги, і сам Віктор Балога, на той час глава секретаріату президента України Віктора Ющенка.

11 липня 2015 в Мукачеві відбулася перестрілка між «Правим сектором» і оточенням народного депутата України Михайла Ланьо. Стрілянина почалася в першій половині дня в спорткомплексі «Антарес», який належить Ланьо.

Вікторія Полець, Національне бюро розслідувань УкраїниComments Disabled:

Comments have been disabled for this post.