nacburo (nacburo) wrote,
nacburo
nacburo

Керівники ТВі використовували мережу фіктивних компаній

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

При телеканалі діяла мережа підставних фірм, які не вели реальної господарської діяльності і ймовірно використовувалися для податкової «оптимізації». Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Останнім часом по суті єдиний справді опозиційний український телеканал ТВі просто-таки переслідують фінансові скандали. Нещодавно «Україна молода» писала, що в офісі інформаційного ресурсу податкова проводила позапланову перевірку з метою визначити справжнє призначення тіньових коштів, які надсилають з-за кордону для дотування каналу.

Учора ж сайт «Обозрєватель» повідомив, що керівництво ТВі збирає з глядачів гроші на розвиток своєї діяльності на адресу такої собі фірми ТОВ «Інтерпрофіт», яка не має до каналу жодного стосунку. Окрім того, у реквізитах на оплату в компанії на сайті каналу прописана адреса вул. Гайдара, 50-В, хоч формально «Інтерпрофіт» зареєстрований за адресою Залізничне шосе, 47. Насправді на Залізничному шосе у двоповерховому будинку розташована тільки СТО та продаж автозапчастин, а про телевізійників там — ні сном ні духом.

Безпосередній менеджер ТВі Микола Княжицький на прохання журналістів «України молодої» прокоментувати цю інформацію відповів так: «Ви звернулися не за адресою. Я не коментую те, що написано на паркані. «Обозрєватель» — це не засіб масової інформації, це жовтий листок. Я не буду нічого спростовувати чи підтверджувати».

Водночас джерела Національного бюро розслідувань України стверджують, що крім ТОВ «Інтерпрофіт», ТВі використовує ще одну фірму, за рахунок якої оптимізується податок на додану вартість — ТОВ «Мембрана техно-імпульс», яка давно перебуває в «чорному списку» податкової, маючи всі ознаки фіктивності. Зокрема, у 2011 році ТОВ «Телерадіокомпанія ТВі» оформила кредит із ПДВ на суму 150 тисяч гривень від імені ТОВ «Мембрана техно-імпульс».

Національне бюро розслідувань України вирішило поцікавитися, наскільки легальною є ця фірма та як вона стосується телеканалу. Виявилося, що місце реєстрації та керівництво товариства приховані за сімома печатками й фальшивими адресами. За даними картографічного сервісу «Гугл», за адресою 01103, м. Київ, вулиця Кіквідзе, 11, на житловий будинок у два десятки квартир у Печерському районі столиці, окрім «Мембрана техно-імпульс», зареєстровано ще 343 компанії. Це типова адреса офіційної реєстрації підприємств, які використовують такого роду компанії для ухилення від сплати податків та конвертування коштів. Директор ТОВ «Мембрана техно-імпульс» — Остапенко Олена Василівна — є власником ще десяти товариств на кшталт «Мембрани». Серед них і ТОВ «Ріверс-ЛТД», і ТОВ «Фароза Інтер-Інвест Ком», і ТОВ «Нефтепромімпек»…

«Враховуючи використання дирекцією ТВі таких фірм, навряд чи варто дивуватися, що на сьогодні телеканал переживає багатоаспектну кризу. Із початку своєї діяльності у 2008 році ТВі залишається дотаційним і неприбутковим — наприкінці 2010-го збитки опозиційного ресурсу становили 45 мільйонів гривень», — зазначається у розслідуванні.

Tags: ТВі, шахрайство
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author