nacburo (nacburo) wrote,
nacburo
nacburo

Добродомов розповів про корупційні оборутки Пашинського. Схема

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

Pashinskyi-SergyiTurchinov1

 

МВС у ході оперативного супроводу використання державних коштів та недопущення їх розкрадання викрило організовану групу осіб, що здійснює розкрадання державних коштів шляхом оформлення закупівель бензину від фіктивних суб’єктів господарювання, пише у своєму блозі народний депутат, секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції Дмитро Добродомов.

«Було встановлено, що ДП „Укртранснафтопродукт“ (ЄДРПОУ 34355770), яке належить до сфери управління Міністерства палива та енергетики України, та у період жовтня-листопада 2014 року здійснило закупівлю нафтопродуктів (бензину А-92) у товариства з ознаками фіктивності „Ітанікс стронг“ (ЄДРПОУ 39373286) на суму понад 100 млн. грн. та „Трейд Інвест Компані“ (ЄДРПОУ 39378216) на суму понад 74 млн. грн…

За вказаними фактами у СВ Оболонського РУ ГУ МВС України у м. Києві зареєстровано кримінальне провадження N120141000500010518 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України (Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, приватним нотаріусом, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов’язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут — караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років).

У подальшому перекваліфіковано за ст. 205 (Фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона, — карається штрафом від п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Слідством встановлено, що директором ТОВ „Ітанікс стронг“ з 14.10.2014 року є ніде не працююча особа О.М. Продан, який у ході допиту повідомив, що дане підприємство останній особисто не реєстрував та жодні документи щодо його створення не підписував, а підпис який знаходиться у реєстраційних документах товариства йому не належить.

На виконання рішення КМУ ДП „Укртранснафтопродукт“ уповноважено на закупівля за ухвалами суду бензину марки А-95, яке належить групі компаній підконтрольних бізнесмену С. Курченку. Вказане пальне закуповувалось державним підприємством із метою подальшої реалізації у дохід держави.

Однак керівництвом ДП „Укртранснафтопродукт“ разом із бензином марки А-95 було неправомірно оприбутковано також бензин марки А-92 та дизельне паливо, яке не має відношення до групи компаній С. Курченка та легалізувало його через фіктивні підприємства ТОВ „Ітанікс стронг“ та „Трейд Інвест Компані“.

У рамках кримінального провадження встановлено, що службовими особами держпідприємства за період жовтень-листопад 2014 року за вказаною неправомірною схемою розкрадено та виведено у тіньовий обіг 174 млн. грн. державних коштів. Ось так просто…

А тепер щодо участі народного депутата Пашинського у цій оборудці. Вказана схема власне підконтрольна п. Пашинському: 4 лютого 2015 р. через свої зв’язки в правоохоронних органах без будь-яких правових підстав нардеп пролобіював закриття кримінального провадження N120141000500010518.

Pashinskyi-Sergyi-shema1

Це узагальнена канва — документи та факти перевірить Генпрокуратура. Заздалегідь хочу запросити громадськість та журналістів на засідання обіцяного п. Пашинським суду, де будуть представлені всі підтверджувальні документи та свідчення. А також факти щодо інших оборудок, до яких мають причетність народні обранці та урядовці. Та про ці „справи“ дещо пізніше…», пише Добродомов, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Subscribe

Comments for this post were disabled by the author