?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Flag Next Entry
СБУ Наливаченка бреше про кількість засуджених терористів. Документ. Подробиці
nacburo, національне бюро розслідувань, нацбюро
nacburo

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

SBU-separ1

Натисніть, щоб збільшити

Видання «Дзеркало тижня» звернулося до голови СБУ Наливаченка з вимогою відповісти, з чиєї вини суспільство було введено в оману, та яке покарання призначено винним, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

А також повідомити достовірну інформацію.

Редакція DT.UA просить голову СБУ Валентина Наливайченка повідомити, які дані про кількість засуджених диверсантів і терористів, надані раніше спецслужбою на інформзапит DT.UA, не є достовірними. Також просимо повідомити, з чиєї вини суспільство було введено в оману, та яке покарання призначено винним. DT.UA також запитує достовірну інформацію про те, скільки насправді винесено обвинувальних вироків за диверсію, шпигунство і тероризм.

Раніше DT.UA опублікувало офіційну відповідь СБУ на наш запит, в якому спецслужба звітує про дуже малу кількісті засуджених: за даними СБУ, за майже рік з початку АТО були засуджені до позбавлення волі лише один диверсант і один терорист.

Вже на наступний день після виходу статті голова Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк у коментарі «Українській правді» спростував наведені в ній дані про кількість засуджених за шпигунство, диверсійну і терористичну діяльність (два вироки за 2014 і перший квартал 2015 року). За словами Вовка, «з початку АТО станом на 18 квітня засуджені вже 94 терориста», з яких більше 10 отримали терміни від 8 до 13 років позбавлення волі. Всього в суд нібито передано 329 обвинувальних актів.

Таким чином, генерал СБУ Вовк спростував дані самої СБУ, викладені в двох офіційних відповідях (від 31.12.2014 і від 2.04.2015) на інформзапити кореспондента DT.UA.

«Випадок, погодьтеся, неординарний. Хтось тут точно бреше. І це точно — не DT.UA, яке опублікувало дані і сам документ, отримані від СБУ» — зазначає автор статті Валентина Самар, додаючи, що викладені у документах дані передано прес-службою від підрозділів СБУ.

«Треба розуміти, що Слідче управління запитувані дані не надавало або надало інші, ніж ті, що були зазначені?» — пише журналіст.

Другий момент. Можна припустити, що у відповіді СБУ на інформзапити DT.UA містилася недостовірна інформація про притягнення до відповідальності осіб, які скоїли тяжкі злочини.

Але щоб її виправити, СБУ повинна була надати DT.UA новий документ з інформацією достовірною — з усіх питань, які містяться у запитах, і по всіх позиціях, потім оприлюднених.

Цього не сталося. Генерал Вовк дав коментарі іншим ЗМІ («Українській правді», а потім в ефірі «5 каналу»), по суті, із спростуванням публікації DT.UA.

«Тому ми направляємо запит голові СБУ Валентину Наливайченку з проханням повідомити, які дані, надані в двох відповідях раніше, не є достовірними, і скільки, насправді, громадян було затримано, скільком повідомлено про підозру, скільки відкрито кримінальних проваджень, скільки обвинувальних актів направлено в суди і скільки ними винесено обвинувальних вироків за статтями 113, 114 і 258 — 258-5 Кримінального кодексу України» — пише Самар.

Крім того, в інформаційному запиті голови СБУ DT.UA також запитує інформацію про ПІБ, громадянство, заходи покарання осіб, обвинувальні вироки щодо яких набрали законної сили (за зазначеними статтями).

Також просимо повідомити, з чиєї вини суспільство було введено в оману, та яке покарання призначено винним.

Як пояснює журналіст, необхідність зазначення конкретних перерахованих вище статей ККУ пояснюється тим, що саме в подібних переможних заявах чиновників «оптом» криється диявол недостовірності.

Судити про ефективність роботи правоохоронців потрібно по кінцевому результату (вирокам, які набрали чинності).

В коментарі-спростуванні Василя Вовка цієї конкретики немає. Повідомляючи про 94 засуджених за терористичну діяльність, він говорить розпливчасто: «Серед них є шпигуни і терористи».

Звичайно, є ще велике питання щодо кваліфікації злочину у справі і в публічних заявах різних спікерів. Один приклад — повідомлення на сайті СБУ «Координатор терористів на прізвисько „Тереза“ за рішенням суду перебуває під вартою». «Тереза» названа терористкою і навіть координатором терористів і диверсантів (щодо презумпції невинуватості — окрема розмова). Однак кримінальне провадження відкрито зовсім за іншими статтями: ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України — в просторіччі, сепаратизм) та ст. 263 ККУ (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

«Є різниця, погодьтеся, особливо в термінах покарання», — підкреслює журналіст.

Раніше Наливайченко від СБУ інкорпорував Медведчука для переговорів про звільнення полонених та подарував недоторканість куму Путіна.

Tags: ,


Comments Disabled:

Comments have been disabled for this post.