?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Flag Next Entry
Злочинні схеми Коломойського. Розслідування
nacburo, національне бюро розслідувань, нацбюро
nacburo

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

Privat-Kolomoyskyi1

 

За випад в сторону журналіста радіо «Свобода» Ігор Коломойський отримав догану від президента, в той час як у європейських країнах для чиновника першого рангу така поведінка означала б завершення кар’єри.

Перед цим Коломойського вирішили відсторонити від схеми, яка приносила його бізнесу мільйони. У четвер, 19 березня 2015 року, на час перевірки від керівництва компанією «Укртранснафта» усунули людину Коломойського Олександра Лазорка. Перевірка пов’язана з тим, що державне підприємство, яке керує магістральними нафтопроводами, чомусь  платить втридорога за зберігання нафти приватним заводам групи «Приват», якою володіє Коломойський.

– Затрати на зберігання нафти склали майже 305 мільйонів гривень. Це дуже велика сума, незрозуміла, нелогічна, тому треба було провести перевірку по у цих фактах, – говорить голова наглядової ради «Укртранснафти» Олександр Савченко.

Щодня заводи Коломойського отримують за зберігання нафти 2,5 мільйона гривень. А ще навесні 2014 року з нафтогону викачали 675 тисяч тон державної технологічної нафти, щоб вона не дісталася сепаратистам.

– Без свого менеджменту групі «Приват» не поталанило б і не вдалось би відкачати технологічну нафту, – пояснює цінність Лазорка Леонід Косянчук, президент Асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України». – За зберігання технологічної нафти, якої, мені здається, вже давно немає, Коломойський щоденно утримував по кілька мільйонів від держави. Зрозуміло, чому Коломойський туди приїхав з автоматниками.

Тим часом Верховна Рада цього ж дня ще підрізала крила впливовому олігарху, змінивши закон про акціонерні товариства. Це означає, що тепер з-під контролю Коломойського може бути виведена ще одна державна компанія – «Укрнафта». Маючи у ній лише міноритарний пакет, олігарх примудрявся блокувати виплати дивідендів.

За останні 4 роки держава не отримала щонайменше 2 мільярда прибутку «Укрнафти».

Власне, ухвалене парламентом рішення – це не спроба забрати щось у Ігоря Коломойського. Це просто важіль для держави, аби повернути своє ж майно і права.

Юлія Турбаєвська, Національне бюро розслідувань УкраїниComments Disabled:

Comments have been disabled for this post.