nacburo (nacburo) wrote,
nacburo
nacburo

«Податок на розкіш» – лохотрон від уряду Азарова

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

У Мінфіні вирішили вводити 20% податок на розкіш не на коштовності, хутра й дорогі годинники, а на площу нерухомості й обсяг двигуна автомобіля.

Такі положення містяться у проекті змін до податкового кодексу щодо введення податку на розкіш, розроблений під керівництвом міністра фінансів Юрія Колобова, пише газета «Комерсант-Україна».

Документ має замінити проект, запропонований у листопаді віце-прем’єром Сергієм Тігіпком. За словами джерела видання в уряді, 2 квітня 2012 року цей документ уже був винесений на розгляд членів Кабміну.

Проти нього, розповів співрозмовник, виступили Тігіпко й міністр економіки Петро Порошенко.

Насамперед у Мінфіні вирішили переглянути базу оподатковування — з житлової на загальну площу.

При цьому буде змінений перелік нерухомості, з якої не потрібно платити податок: наприклад, якщо на присадибній ділянці поруч із будинком є об’єкти нежитлової нерухомості, призначені для утримування свійських тварин або зберігання садового інвентарю.

Але ця норма працюватиме, тільки якщо будинок є постійним місцем проживання громадянина.

«Люди не реєструються на своїх дачах, тому один цей пункт призведе до введення податку для сараїв і тимчасових споруд. У той час як господарські будови на територіях елітних садиб, такі як стайні, приміщення для охорони, тенісні корти, більярдні, сауни, приватні зоопарки, не будуть обкладатися податком», — зазначили у службі віце-прем’єра.

У Мінфіні вважають розкішшю квартири загальною площею понад 120 кв. м і будинки від 250 кв. м (Тігіпко пропонував 200 кв. м і 400 кв. м відповідно).

Ці ж пороги встановлені й для щорічного стягнення податку на нерухомість. Фактично це означає введення подвійного оподатковування.

Податок на нерухомість, як житлову, так і нежитлову, буде розрахований як 1-2,7% мінімальної зарплати за 1 кв. м, а податок на розкіш буде стягуватися з житлової нерухомості в розмірі 0,5% «від оцінної вартості житла» за винятком видатків на її оцінку.

Податок на розкіш платитиме власник житлової нерухомості незалежно від кількості мешканців у квартирі чи будинку, а також їхнього соціального статусу.

Податок на розкіш буде стягуватися з літаків, суден і вертольотів — 1% вартості, але не буде поширюватися на коштовності, хутра, дорогі мобільні телефони, годинники й зброю.

3 квітня 2012

Tags: Дайджест, Лохотрон, Минфин, Петро Порошенко, Тігіпко, Юрий Колобов, житлова, загальна площа, нові податки, податковий кодекс, податок на нерухомість, податок на розкіш, подвійне оподатковування, розкіш
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author