nacburo (nacburo) wrote,
nacburo
nacburo

Диктатор Турчинов призначив смотрящего від своєї родини на мільярди Держуправління справами. Розслід

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

Державне управління справами. Одна з найзакритіших і в той же час – найгрошовитіших держструктур. Вона займається забезпеченням президента усім необхідним – від державних дач до літаків і службових авто, а звідти – до фуршетів і спеціалізованої мінеральної води в холодильниках.

Знайдені журналістами документи в покинутій екс-президентом резиденції Межигір’я лише зайвий раз довели – ДУСя розпоряджається мільйонами так, ніби це дрібна здача в кіоску (більше – на YanukovychLeaks)

Чотири останні роки ДУС очолював Андрій Кравець. Людина, котру журналісти прозвали «завгоспом Януковича» не лише стала незамінною фігурою в справах президентських, але й не забувала про себе.  Питання апетитів фірм його дружини, котрі в різний спосіб отримали з десяток дуже ласих шматків київської землі, окреме. Після втечі Віктора Януковича з країни, Андрій Кравець також зник.

Нова влада почала призначення нових людей. Не оминула і ДУС.

12 березня 2014 року виконуючий обов’язки президента Олександр Турчинов підписав указ про призначення Всеволода Бородіна заступником керівника Державного управління справами.

Це прізвище вже  зустрічалося нам раніше. З листопада 2007-го по грудень 2012-го Бородін був нардепом від «Батьківщини» і разом з цим – членом комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради. Призначення на високу посаду однопартійця – цілком логічне. Ми ж вирішили пошукати інші пояснення.

Родинний бізнес

ТОВ «Екотехпром».  У 2011-му повний тезка новопризначеного замкерівника ДУСі Всеволод Володимирович Бородін значився співзасновником цієї фірми. Разом з цілим списком інших цікавих людей і компаній.

До списку, наприклад, входить ТОВ «Компанія «Центр фінансових технологій» (з 2009-го – ТОВ «Інститут економіки і права»).

В свою чергу, в число засновників цієї фірми входить дружина Турчинова – Турчинова Ганна Володимирівна і його мама – Турчинова Валентина Іванівна.

В дівоцтві пані Ганна мала прізвище Белиба.

Воно також зустрічається в списку засновників – як ТОВ «Компанія «Центр фінансових технологій» («Інститут економіки і права»), так і ТОВ «Екотехпром». Зокрема, в першій фірмі це Белиба Тамара Петрівна – мама дружини Турчинова. В другій – Белиба Володимир Кузьмич – її батько.

Ще, в обох фірмах фігурує Раїса Володимирівна Вишневська (у ТОВ «Інститут економіки і права» Вишневська значилася співзасновником станом на жовтень 2009-го, у ТОВ «Екотехпром» — і зараз). Жінка має (принаймні, мала станом на грудень 2012-го) ідентичну адресу реєстрації з Тамарою та Володимиром Белибами – у Києві, на Гмирі. За інформацією «Української правди», Раїса Вишневська – сестра-двійняшка дружини Турчинова Ганни. Ми не маємо власних підтверджень цьому.

Ще один співзасновник «Екотехпрому» — Лук’янчук Мирослава Борисівна. Хто це? Дружина Руслана Лук’янчука – нардепа від «Батьківщини» і екс-помічника-консультанта тоді ще просто нардепа Олександра Турчинова у 2002—2006 роках.

Окрім цього, «Екотехпром» офіційно прописаний на бульварі Лесі України, 26. За інформацією Державної реєстраційної служби, за цією ж адресою зареєстровано цілий ряд первинних партійних організацій Дарницької районної партійної організації «Батьківщини».

До чого все це? Непримітна фірма стала головним героєм розслідування  Сергія Лещенка для «Української правди» у 2010-му. Тоді журналіст довів – непримітна компанія, через цілу схему стала власником двох офісних центрів на Турівській, 13 і Турівській, 15 загальною вартістю у понад  17,5 мільйонів доларів. Що там знаходиться? Так, офіси «Батьківщини».  (Зі схемою, за котрою партійці отримали нерухомість, Ви можете познайомитися тут http://www.pravda.com.ua/articles/2010/07/2/5191429/view_print/?attempt=1). Відтак, «Екотехпром» не лише родинно-дружня, але й частково партійна фірма виконуючого обов’язки президента.  А отже є питання до підходів по вибору нових чиновників.

Сам Турчинов частково відповів на нього ще у 2010-му, на питання Лещенка про джерело коштів «Екотехпрому». «За легальні кошти. Ця структура створена відповідно до українського законодавства. Ми впевнені у людях, які керують цією структурою. Краще мати справу з тими людьми, яким довіряєш» — відповів тоді майбутній в.о. президента.

Ми намагалися отримати коментар з приводу призначення і бізнесових зв’язків з родичами Олександра Турчинова у самого Всеволода Бородіна. Але телефон приймальні заступника керівника ДУСі не відповідає. Ми радо розмістимо коментар новоприначеного чиновника в разі, якщо він захоче нам його надати.

Разом з цим – ми не ставимо за мету дискредитацію політиків незалежно від їхньої політичної приналежності. І не ставимо під сумнів нічиї професійні здатності. Варто розуміти, що якщо однією з вимог Майдану була люстрація чиновників, то вона має бути виконана. Поступово ми спробуємо розповісти якщо не про всіх, то хоча б про частину новопризначених на посади осіб.

Максим Опанасенко, svidomo.org

Tags: Турчинов, Турчинов Олександр
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author