nacburo (nacburo) wrote,
nacburo
nacburo

Бахматюк встиг продати недобудований корпус на двох гектарах у Києві перед тим, як його забрав суд

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

Суд визнав недійсним продаж об’єкта незавершеного будівництва, що займає 1,82 га на вул.  Кільцевій, 1, Компанії «Райз» і подальший перепродаж його фірмі «Бифлай». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 19 листопада 2013 року.

ФДМУ у 1997 році за 649 тис грн. продав недобудований господарський корпус з блоком соціально-культурного призначення загальною площею 6278,2 Спільному українсько-британському підприємству у формі ТОВ «Райз-Інвест».

У 1998 році «Райз-Інвест» продав об’єкт ПП «Агропостачання», яке через місяць перепродало його ЗАТ «Компанія «Райз», яка зобов’язалася завершити будівництво спочатку до 2005 року, а потім до серпня 2011-го. Зауважимо, що компанії було заборонено продавати об’єкт і ділянку до завершення будівництва і введення його в експлуатацію. Проте у грудні 2011 року компанія «Райз» продала приміщення ТОВ «Бифлай».

У червні 2012 року Фонду держмайна перевірка виявила, що об’єкт незавершеного будівництва демонтовано. Прокурор звернувся до суду, заявляючи, що компанія «Райз» не виконала своїх обов’язків, а продаж фірмі «Бифлай» – незаконний.

Суд задовольнив позов прокуратури. Він мотивував своє рішення тим, що компанія «Райз» у встановлений строк не завершила будівництва, чим порушила умови договору. Крім того, не ввівши об’єкт в експлуатацію, фірма продала його, хоча законом передбачена пряма заборона таких дій.

Основним власником ПАТ «Компанія «Райз» є кіпрська компанія «UkrLandFarming PLC», яка належить Олегу Бахматюку.

ТОВ «Бифлай» з літа цього року припинило своє існування. Головою ліквідаційної комісії була засновниця і директор фірми Тетяна Хчоян.

Наші гроші

Tags: Бахматюк, Бахматюк Олег, Олег Бахматюк
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author