?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Flag Next Entry
Тягнибок хоче допомогти «Йоббіку» відібрати в України території. 4 фото
nacburo, національне бюро розслідувань, нацбюро
nacburo

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

Претендентів на українські території вистачає. Угорська партія «За кращу Угорщину» (Jobbik Magyarországért Mozgalom), чи просто «ЙОББІК» – ультраправа політична сила, яка має 46 місць в національному парламенті країни.

Партія «ЙОББІК» відома радикалізмом і, значною мірою, зобов’язана своєю популярністю циганам, від яких угорці вже не просто «втомилися», а не знають, як рятуватися.

«ЙОББІК» пропонує вирішувати питання з «мандрівним народом» радикально – нащадків циган віддавати у школи-інтернати, а батькам забороняти народжувати більше двох дітей.

Звичайно, українські радикальні націоналісти не могли не помітити таких чудових правих колег. Саме «ЙОББІК» у жовтні 2009-го стала ініціатором створення Альянсу європейських національних рухів, куди порекомендувала прийняти політичну силу, очолювану Олегом Тягнибоком.

Зі свого боку, лідер українських правих шляхетно платить угорським соратникам тією ж монетою. Наприклад, у 2010 році Тягнибок направив листа з привітаннями очільнику угорських націоналістів.

Політсила з такою програмою сучасній Угорщині, безперечно, необхідна. І цілком, на перший погляд, зрозумілі контакти керівництва «ЙОББІКА» з ВО «Свобода». Зрозумілі, повторюю, на перший погляд. Тому що лише боротьбою з навалою циган-кримінальників програма угорських правих не обмежується.

По-перше, партія свято шанує пам’ять угорських фашистів – нілашистів, а також відзначає Перший Віденський арбітраж від 2 листопада 1938 року, згідно з яким до Угорщини відходила Закарпатська Україна.

По-друге, «ЙОББІК» поважає територіальну цілісність Угорщини… в кордонах 40-х років минулого століття.

Найсмішніше – угорські націоналісти зовсім не приховують того, що одним з їхніх головних завдань є створення «Великої Угорщини» за рахунок приєднання «етнічних угорських земель». Серед них – територій, які перебувають у складі України. І першим кроком на цьому шляху «ЙОББІК» бачить створення Притисянського автономного району, в якому мешкає багато українців з угорським корінням.

Ці території повернені Україні у лютому 1947-го року. Час переглядати це історичне рішення? У перегляді, як я розумію, свою роль зіграє і ВО «Свобода», чия предвиборна програма – суцільна череда промов про «любов до рідної землі».

До речі, віднедавна на ратуші в Береговому поряд з українським вивішений угорський прапор.

Але щось не чутно обурених голосів «свободівців» з парламентської трибуни з цього приводу.

Наприклад, якщо б російський прапор раптом з’явився над міськрадою десь на Слобожанщині, то Фаріон чи якийсь інший свободівський хедлайнер безстроково заблокував би парламентську трибуну, доки ненависний триколор не буде знятий, а проти місцевих чиновників не порушили б кримінальні справи.

Національне бюро розслідувань УкраїниComments Disabled:

Comments have been disabled for this post.