?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Flag Next Entry
«Газ Україна 2020» роздає мільярди фіктивним фірмам
nacburo, національне бюро розслідувань, нацбюро
nacburo

Запись опубликована НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ. Please leave any comments there.

Сергій Курченко

Компанія «Газ Україна 2020» у 2012 році заплатила мільярди гривень фірмам-постачальникам товарів і послуг, які мають ознаки фіктивності.

Про це у статті для ZN.UA пише оглядач Роман Іванченко, нагадуючи, що ця компанія входить до групи харківського бізнесмена Сергія Курченка «Газ Україна 2009».

За допомогою джерел у податковій службі автору вдалося ознайомитися з бухгалтерською звітністю ТОВ «Газ Україна 2020», яка є спецоператором із постачання бензину «Газ Україна 2009». Згідно з нею, оборот компанії у 2012 році склав 8,35 млрд грн, або понад 1 млрд дол

Водночас, портрет ключових партнерів — постачальників товарів і послуг, якими у 2012 році користувалося ТОВ «Газ Україна 2020», може свідчити про використання компанією непрозорих схем переведення коштів у готівку, зазначає Іванченко.

Зокрема, без малого 6 млрд грн отримали від «Газ Україна 2020» дві фірми — ТОВ «Летавиця» й ТОВ «Гатіора», зареєстровані в Києві у травні 2012 року з розривом у тиждень, тому в них навіть коди ОКПО відрізняються лише двома останніми цифрами. І статутний фонд в обох компаній однаковий — 1 000 грн.

«Припустимо, що їм перераховуються кошти за паливо, тобто ці структури повинні його у когось купити на внутрішньому ринку або за кордоном. Але як і раніше не бачимо ми цих загадкових імен у базі митної статистики», — розмірковує автор.

Крім того, «Газ Україна 2020» у 2012 році заплатила за послуги ТОВ «СТ» і ТОВ “Охоронна фірма «Богатир», які згідно зі статутними документами займаються розслідуваннями й безпекою, майже 1 млрд грн.

Для порівняння, таку ж суму у 2013 році збирається витратити Міноборони на закупівлю озброєння і техніки для всієї української армії. Хоча, за інформацією автора, в ТОВ «СТ», котре прийняло від енергохолдингу 864 млн грн, у штаті значаться аж два співробітники.

І 350 млн грн. «Газ Україна 2020» заплатила ТОВ «6 континентів», основним видом діяльності якого значиться організація подорожей. За офіційними даними, на фірмі працює одна людина.

У «Летавиці», «Гатіори», самої «Газ Україна 2020», «Аставіі», яка отримала 350 млн грн, “Охоронній фірми «Богатир», “Газ Україна 2009 “і десятків інших ТОВ енергохолдингу більшість засновників прописані в Харкові і Харківській області, додає оглядач.Comments Disabled:

Comments have been disabled for this post.